Nowy transfer w Twardych Piernikach. Chorwat Roko Rogić dołącza do toruńskiej drużyny

Jeszcze na dobre nie opadły emocje po informacji o odejściu Trevora Thompsona i Mauricego Watsona, a z Torunia już dochodzą nas nowe wieści transferowe. Obaj amerykanie rozegrali po 12 spotkań w barwach Twardych Pierników. Thompson postawił na grę w chorwackiej drużynie KK Zadar, Watson zaś zdecydował się na transfer do izraelskiej drużyny Maccabi Rishon LeZion. Do Pierników dołączy za to 29 letni Chorwat- Roko Rogić.

Nowy rozgrywający, nowa nadzieja drużyny

Nowy zawodnik Pierników, Roko Rogić ma 29 lat i 187 cm wzrostu. Pochodzi ze stolicy Chorwacji, z Zagrzebia. W tym sezonie mogliśmy okazję zobaczyć go w węgierskim klubie Szolnoki Olajbanyasz. Być może kojarzycie go z rozgrywek FIBA Europę Cup, gdy grał ze swoją drużyną przeciwko Legii Warszawa; podczas meczu właśnie w Polsce.

Oprócz gry w węgierskiej drużynie ma na swoim koncie również rozgrywki z chorwackim Cibonem Zagrzeb, czeskim CEZ Nymburk oraz niemieckim Syntanics MBC. Jego statystyki z ligi niemieckiej to 11 punktów oraz rozdanie 3,7 asyst. Dla porównania podczas ligowych meczy z drużyną węgierską zdobywał średnio 9,3 punktów, miał 3,6 zbiórek oraz 3,4 asyst.
Roko zjawi się w Toruniu od razu po okienku meczy reprezentacji. Chorwacja nieszczęśliwie- bądź szczęśliwie dla Pierników – nie dała rady drużynie Słowenia oraz Finlandii. Rogić jako reprezentant Chorwacji rozegrał łącznie 34 minuty, rozdał 6 asyst oraz zdobył 10 punktów.

Zaraz po podpisaniu kontraktu, Chorwat wyraził wdzięczność za przyjęcie go w szeregach Twardych Pierników. Podkreślił również, że niemowę się doczekać zapoznania się z kolegami oraz dania z siebie wszystko przed toruńskimi kibicami. My również mamy nadzieję, że zawodnicy dogadają się ze sobą na boisku i poza nim. Oby nowy rozgrywający przyniósł nowe siły do lekko osłabionej drużyny.