Hitowy mecz Basket Ligi Kobiet: BC Polkowice kontra Pszczółka Polski Cukier

BC Polkowice nie osiadają na laurach. Jeszcze niedawno rozgrywały mecz w ramach EuroCup, teraz powróciły do kraju zmierzyć się z drużyną Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin. I zrobiły to w wielkim stylu.

Triumf Pomarańczowych 79:68

Zawodniczki Pszczółki Lublin miały ambitny zamiar wygranej, w ramach rewanżu za półfinał Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Pierwsza połowa gry dawała im szanse, że uda im się osiągnąć ten cel. Jednak dogrywka pokazała, że zdecydowanie lepszym zespołem są Polkowiczanki.

Asem w rękawie Pomarańczowych bezdyskusyjnie jest Erica Wheeler. Jednak warto również, wyróżnić Aleksandrę Zięborską. Polka zdobyła bowiem 17 punktów, a jej rzuty zza łuku okazały się niezwykle ważne w tej rozgrywce.

Droga do obrony tytułu

Zawodniki BC Polkowice są więc na dobrej drodze do obrony tytułu mistrzyń Polski. Na tą chwilę mają najlepszy bilans ligi, a na swoim koncie mają już wygraną w Suzuki Pucharze Polski Kobiet. Warto również podkreślić, że wygrana nad Pszczółkami była ósmą wygraną z rzędu dla Polkowiczanek.

Wygrana jest tym bardziej warta uwagi, gdyż Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin to naprawdę mocna drużyna. Bardzo szybko pną się do góry, wygrana nad nimi pokazuje jak zdolne i zgrane zawodniczki są w drużynie Polkowic. Możemy się spodziewać, że nie będą miały problemu z obroną tytułu Mistrzyń. Zawsze jednak warto doceniać przeciwników i nie osiadać zbyt wcześnie na laurach.